DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Velký Karlov-historie v černobílé fotografii.

Sportovci-spolky

Vítejte na stránce karlov.wbs.cz v sekci Sportovci-spolky

Na Velkém Karlově celkem dobře pracovaly různé organizace, spolky a sdružení. Nejdéle od samých začátků založení obce fungovala Tělovýchovná jednota - fotbalisti. Fotbal jsem v 60 letech hrál i já.  Za žáky až do svých 15 let. V souvislosti s fotbalem na Karlově musím vzpomenout pana Jiřího Cinkockého, který měl největší podíl, jak na vznik organizace tak i na její činnost dlouhé roky. Také bych zde musel vyzdvihnout tehdejší hráče, kteří nejen reprezentovali obec , ale svoji hrou se každou neděli podíleli na kulturním vyžití občanů Karlova. V paměti mi zůstaly i naše cesty na hřiště našich soupeřů. Tam jsme se dostávali pomocí dopravních prostředků zapůjčených ze statku. Buď nás převážel traktor s boudou a když to bylo dál, tak PV3S s plachtou, kterou převážně řídil pan Zídek. Často jsme při cestě zpívali. Hlavně když jsme vyhrály. Oblíbené byly i přátelské zápasy.

   

 

Svazarm neboli Svaz pro spolupráci s armádou byla organizace pod jejíž hlavičkou na Karlově v 70 letech pracoval kynologický klub a střelecký kroužek.

Kroupa Zídek Chvátal         Adamčíková

 

Střelecký kroužek organizoval střelecké závody kombinované s přespolním během a plněním různých úkolu jako třeba hod granátem a pod.